close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej

   

 • LISTA ADWOKATÓW, NOTARIUSZY ORAZ TŁUMACZY

 • Ambasada RP w Dosze udostępnia przykładową listę adwokatów i kancelarii prawnych działających w okręgu konsularnym. Ambasada nie bierze odpowiedzialności za jakość świadczonych usług oraz inne zobowiązania mogące wyniknąć z zatrudnienia wymienionych osób lub kancelarii.

   

  Uprawnienia do poświadczania autentyczności podpisu i sporządzania aktów notarialnych posiada w Katarze Ministerstwo Sprawiedliwości, Departament Poświadczeń (إدارة التوثيق). Poświadczany dokument należy przygotować w języku arabskim i angielskim (w odniesieniu do obcokrajowców Ministerstwo odmawia poświadczania podpisu na dokumentach wyłącznie w języku arabskim). Po przygotowaniu projektu pisma w języku angielskim i arabskim wystawca zostanie poproszony o złożenie podpisu przed upoważnionym urzędnikiem, a następnie dokument zostanie opieczętowany. Dokument z tak poświadczonym podpisem nabywa w świetle miejscowego ustawodawstwa walor aktu notarialnego. Z poświadczonym w powyższy sposób pełnomocnictwem należy następnie udać się do tut. MSZ (Departament Konsularny) w celu jego legalizacji przez władze krajowe (superlegalizacja), po której będzie możliwa jego legalizacja przez polski urząd konsularny.

   

  Lista polskich tłumaczy przysięgłych wpisanych na listę prowadzoną przez Ministra Sprawiedliwości znajduje się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości: www.bip.ms.gov.pl/pl/rejestry-i-ewidencje/tlumacze-przysiegli/lista-tlumaczy-przysieglych/search.html

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: