close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej

   

 • LISTA ADWOKATÓW, NOTARIUSZY ORAZ TŁUMACZY

 • Ambasada RP w Dosze udostępnia przykładową listę adwokatów i kancelarii prawnych działających w okręgu konsularnym. Ambasada nie bierze odpowiedzialności za jakość świadczonych usług oraz inne zobowiązania mogące wyniknąć z zatrudnienia wymienionych osób lub kancelarii.

   

  Uprawnienia do poświadczania autentyczności podpisu i sporządzania aktów notarialnych posiada w Katarze Ministerstwo Sprawiedliwości, Departament Poświadczeń (إدارة التوثيق). Poświadczany dokument należy przygotować w języku arabskim i angielskim (w odniesieniu do obcokrajowców Ministerstwo odmawia poświadczania podpisu na dokumentach wyłącznie w języku arabskim). Po przygotowaniu projektu pisma w języku angielskim i arabskim wystawca zostanie poproszony o złożenie podpisu przed upoważnionym urzędnikiem, a następnie dokument zostanie opieczętowany. Dokument z tak poświadczonym podpisem nabywa w świetle miejscowego ustawodawstwa walor aktu notarialnego. Z poświadczonym w powyższy sposób pełnomocnictwem należy następnie udać się do tut. MSZ (Departament Konsularny) w celu jego legalizacji przez władze krajowe (superlegalizacja), po której będzie możliwa jego legalizacja przez polski urząd konsularny.

   

  Informujemy, że Ambasada RP w Dosze wykonuje tłumaczenia urzędowe, a także poświadcza tłumaczenia. Ponadto, tłumaczem przysięgłym polsko-arabskim działającym w Katarze jest Teodor Hulebi, tel. +974 55 69 64 70, adres mailowy: teodorhulebi@hotmail.com.

   

  Lista polskich tłumaczy przysięgłych wpisanych na listę prowadzoną przez Ministra Sprawiedliwości znajduje się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości: www.bip.ms.gov.pl/pl/rejestry-i-ewidencje/tlumacze-przysiegli/lista-tlumaczy-przysieglych/search.html

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: