close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 30 czerwca 2019

  W dniach 10-12 czerwca wizytę w Polsce złożył katarski Minister Kultury i Sportu, Salah Bin Ghanemem Al Ali. Minister Al Ali spotkał się m.in. z wicepremierem Piotrem Glińskim oraz Ministrem Sportu i Turystyki, Witoldem Bańką. Ministrowie wyrazili zadowolenie ze stanu dwustronnych relacji i nadzieję na realizację kolejnych wspólnych projektów.


  W rezultacie spotkania z Premierem Piotrem Glińskim zapadła decyzja o utworzeniu grupy roboczej, która będzie pracowała nad wspólnymi projektami obejmującymi wymianę studentów, organizowanie festiwali i produkcji filmowych i konkursy muzyczne.


   
  Z kolei Minister Witold Bańka podkreślił, że bardzo ceni współpracę z Katarem, który w 2019 r. będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce, a w 2022 r. Mundialu. Minister Salaha Bin Ghan Al-Ali pogratulował Ministrowi Bańce wyboru na Prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej WADA i zadeklarował wsparcie oraz współpracę w zakresie zwalczania dopingu w sporcie. Obie strony wyraziły zadowolenie z dobrze rozwijanego się ruchu turystycznego pomiędzy Polską a Katarem, czemu służy dogodne i bezpośrednie połączenie lotnicze.

   

  Polska posiada z Katarem rozbudowaną bazę traktatową. Umowa o współpracy kulturalnej Polski z Katarem została podpisana w 2017 roku. Owocem wspólnych działań było m.in. zrealizowanie projektu  publikacji 10 tomowego rękopisu, dzieła Wacława Seweryna Rzewuskiego „Sur les Chevaux Orientaux et provenants des Races Orientales” z 1820 roku. Natomiast Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Państwa Kataru o współpracy w dziedzinie turystyki została podpisana w październiku 2011 r.

  1-16502
  1-16503
  1-16507
  20190610_Katar_(1)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: