close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 2 lipca 2019

  16 czerwca br. Ambasador RP w Panstwa Katar, p. Janusz Janke, został przyjęty przez Ministra Kultury i Sportu Państwa Katar, p. Salaha Bin Ghanema Al Aliego. Rozmowy dotyczyły przebiegu i rezultatów wizyty ministra w Polsce w dn. 10-12 czerwca br. oraz związanych z nią planów rozwoju polsko-katarskiej współpracy kulturalnej.

  Minister Al Ali podziękował stronie polskiej za przygotowanie bardzo rozbudowanego i ciekawego programu wizyty, który obejmował spotkania z członkami Rady Ministrów RP: Wicepremierem i Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, p. Piotrem Glińskim oraz Ministrem Sportu i Turystyki, p. Witoldem Bańką. W trakcie pobytu rozmówca odwiedził m.in. Warszawę (w tym Zamek Królewski, Łazienki Królewskie) oraz Gdańsk (Stare Miasto, mecz półfinałowy Mistrzostw Świata FIFA U-20). Podkreślił chęć rozwoju współpracy i skonkretyzowania wspólnych przedsięwzięć w ramach pracy nowo powołanej grupy roboczej. Wyraził uznanie dla walorów kulturowych i turystycznych Polski.

   

  Ambasador podziękował gospodarzowi spotkania za realizację wizyty i podkreślił swoją gotowość do rozwoju relacji w tym obszarze.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: