close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej

   

 • 2014

 • 15 stycznia 2014

  Minister Radosław Sikorski wręczył dzisiaj nominację nowemu polskiemu Ambasadorowi. Krzysztof Suprowicz będzie reprezentować Polskę w Katarze.

  „Mam dziś przyjemność wręczyć nominacje ambasadorskie przedstawicielom Polski w regionie Bliskiego Wschodu oraz Azji Południowo-Wschodniej”- powiedział rozpoczynając uroczystość w MSZ minister Sikorski.

   

  „Ambasador Krzysztof Suprowicz – nasz wysłannik do Kataru – posiada bogate doświadczenie nie tylko w dyplomacji, ale też w międzynarodowym biznesie. Z Katarem już łączą nas ważne więzi gospodarcze. Pana zadaniem będzie dbanie o dalszy rozwój tych relacji, w szczególności poprzez zachęcanie Kataru do inwestowania w Polsce’ - zaznaczył minister.

   

  "Dziękujemy Panu Ministrowi za okazane nam zaufanie, to zaszczyt dla nas obu. Pragnę zapewnić, że wykonamy powierzoną nam misję w sposób profesjonalny i najlepszy z możliwych" – powiedział w imieniu nowo mianowanych ambasador Suprowicz. „Wyjeżdżamy by służyć i umacniać Polskę”

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

  Krzysztof Suprowicz, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Państwie Katar

   

  Od 2009 roku pełnił funkcję ambasadora tytularnego w Departamencie Afryki i Bliskiego Wschodu. W latach 2005-2009 był szefem placówki Ambasady RP w Kiszyniowie a w latach 1996-2002 szefem Ambasady RP w Sanie. Z MSZ związany od 1991 roku na początku jako I sekretarz w Ambasadzie RP w Bukareszcie a następnie naczelnik wydziału w Departamencie Europy.

   

  Absolwent filologii orientalnej Uniwersytetu Warszawskiego, posługuje się biegle językiem angielskim, arabskim, rosyjskim, rumuńskim.

   

   

   

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: